ŞİRKET PROFİLİ:


Şirketimiz 1967 yılında ALAATTİN ATIŞAY ve ŞADİ AGUN tarafından İTÜ Malzeme kürsüsündeki deneyim ve birikimleri ortaya koyarak kurulmuştur.

Firmamız Türk Sanayi ve İnşaat Sökterinin kurulumundan itibaren,kalkınmasında kalite kontrol malzeme test cihazlarının üretiminde önemli bir yer üstlenmiştir.

Dökümhanelerden, haddehanelere,otomotiv imalat sektöründen,civata fabrikalarına,üniversitelerin

Malzeme laboratuarlarından, beton santrallerine, bio medikal çalışmalardan, KOSGEB malzeme laboratuarlarına, teknoparklardan ARGE laboratuarlarına kadar tüm kalite ve akademik departmanlarda görev yapan Tahribatlı Malzeme Test Cihazları üretimi yapmaktadır.

Çekme Test Cihazları ,Darbe Test Cihazları,Beton Test Cihazları , Çimento Test Cihazları,Eğilme test Cihazları,İç Basınç Patlatma Test Cihazları, Ağırlık bırakma Darbe Test Cihazları,Yorulma Test Cihazları,Özel Yapım Test Cihazları üretimi yapmakta ve satış sonrası servis,modernize,kalibrasyon işleminin yanı sıra birçok laboratuar test cihazı ve sensör üretici lider firmanın Türkiye ve komşu ülkelerdeki distribütörlüğünü yapmaktadır.

50 inci kuruluş yılına yaklaştığımız şu günlerde, markamız standartınızı yakalamanızda garanti olarak kabul edilmektedir.

Ayrıca firmamız kalibrasyon servisi konusunda TürkAK tarafından EN 17025 e uygun olarak geniş kapsamlı olarak HAZİRAN 2009 da STANDART METROLOJİ SERVİSİ (SMS) KALİBRASYON www.smskal.com olarak akreditasyon kapsamına alınmıştır.Kapsam : Kuvvet , Ekstansometre,Çentik Darbe, Sertlik, Sıcaklık, Boyut, Tork, Terazi, Basınç, Hacimsel, Dinomometre konularında akreditedir.

Firmamızın kalite belgeleri ISO 9001:2000 ve TSE HYB Belgelerine sahiptir.

Firmamız Malzeme Test cihazları konusnda lider firma olamaya devam edicektir.

Standartlarınızı ALŞA ile yakalayın.